Dzieci z Domu im. J. Korczaka mają różne talenty. Wśród nich są bardzo utalentowani mali aktorzy. Dlatego w naszym Domu przygotowujemy spektakle teatralne i jak mamy możliwość pokazujemy je szerszej publiczności. W drugiej połowie roku zaangażowaliśmy nasze utalentowane dzieci w spektaklu "American Dream", którego autorką scenariusza, reżyserem a także towarzyszem naszych wszystkich scenicznych występów jest Pani Karina Kocieniewska.

Szkoła się już rozpoczęła i chodzimy do niej pełni energii, ale teraz cofniemy się wspomnieniami do ostatniego tygodnia wakacji...

Wakacje to nie tylko wyjazdy dalekie, ale również te bliskie. Chcemy, aby nasze dzieci znały swoje miasto - Gdańsk, a także okolice: Pomorze i Kaszuby.

Za nami tygodniowy pobyt w Krakowie w przepięknym Hotelu Unicus na ul. Świętego Marka 20. Mimo że od naszego wyjazdu upłynęło już trochę czasu, pozostały w nas wciąż żywe wspomnienia.

Trzy tygodnie lipca za nami, a chcemy Wam powiedzieć, że były to cudownie spędzony czas. Pracownicy Domu Korczaka nieustannie starają się, aby ten czas wakacyjny dla dzieci był niezapomniany i pełen wrażeń. Pomiędzy czerwcowym pobytem w Płaczewie, a sierpniowymi wyjazdami do Krakowa, Warzenka i Zakopanego dzieci zwiedzają Gdańsk i okolice Gdańska - te bliższe i te troszkę dalsze.

Wakacje w pełni, a my nie próżnujemy. Rozpoczęliśmy je w ostatnim tygodniu czerwca wyjazdem do Płaczewa.

14 czerwca upłynął nam pod znakiem zabawy, śmiechu i niczym niezmąconej radości.

W czwartek 6 czerwca wzięliśmy udział w V Plenerowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Sobieszewie organizowanym przez Gdańskie Domy dla Dzieci w Wiślanym Domu. Dziękujemy organizatorom za cudownie spędzony czas, oprócz doznań kulturalnych były też i kulinarne tzn. kiełbaski z grilla i drożdżówki czyli to co lubimy najbardziej😁
Wszystkie występujące dzieci z dużą energią, radością i talentem zaprezentowały się na scenie. Warto dodać, że zaprezentowane przedstawienia były profesjonalnie przygotowane i miały pozytywne przesłanie.

Dzień Dziecka nasi mali mieszkańcy świętowali m.in. w siedzibie LOTOS Kolej w Gdańsku gdzie na świeżym powietrzu brali udział w wielu grach i zabawach a także w barze Perełka w Gdańsku Brzeźnie, w którym zjedli pyszny obiad. Właściciele baru Perełka zadbali również o szereg atrakcji dla dzieci: malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych.

"Pierwsza Komunia z białą kokardą
jak w śniegu z ogonem ptak.
Ufaj jak chłopiec z buzią otwartą,
Bogu się mówi – tak” - ks. Jan Twardowski.

Znowu się chcemy troszeczkę pochwalić😁 Wzięliśmy udział w XXVI Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego w Kwidzynie