Nasze Maluchy, tak jak całe województwo pomorskie, miały od 2 do 13 lutego ferie zimowe. Czas ten po brzegi wypełniony był atrakcjami:


1 lutego nasze dzieci świetnie bawiły się na meczu koszykówki Sopot Trefl: AZS Koszalin. Mecz odbył się w ERGO ARENIE. Nasi chłopcy ustawili szpaler na boisku i witali wchodzących zawodników Trefla uderzając w ich dłonie. W przerwie meczu Maluchy skakały wysoko na trampolinach i ganiały wesołe maskotki.

W poniedziałek i wtorek (2 i 3 luty) dzieci były w kinie na filmie Pingwiny z Madagaskaru. Na bajce świetnie się bawiły, a na zakończenie wraz z Paniami zjadły pyszne desery lodowe w cukierni.

W środę (4 luty) udało się nam pojechać na kulig do Szymbarka - był śnieg, słońce i bitwa na śnieżki. Dzieci wróciły do Domu zmęczone, ale zadowolone, z zaróżowionymi policzkami od zimowej aury.W czwartek (5 luty) byliśmy z najmłodszymi w Teatrze Miniatura na Afrykańskiej Przygodzie, a w piątek (6 luty) pojechaliśmy do krainy trampolin. Było dużo udanych skoków i dobrej zabawy.

Weekend (7 i 8 luty) spędziliśmy na sportowo, tym razem kibicowaliśmy piłkarzom ręcznym z gdańskiego AZS Wybrzeże. Mogliśmy uderzać w wielki kibicowski bęben, ściskaliśmy się z zabawną maskotką Radia Gdańsk. Po skończonym meczu do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wyszli do nas gdańscy szczypiorniści.

Drugi tydzień ferii zaczęliśmy od przygotowań do wtorkowego balu przebierańców. Stroiliśmy salę i piekliśmy ciasteczka na bal.

We wtorek (10 luty) do naszej Placówki przybyło wielu ciekawych gości ze świata bajek. Byli m.in.: Krasnale, królewny, księżniczki, muszkieterowie, piraci, clowni, strażacy i inni. Zabawa była wspaniała, obfitowała w tańce i konkursy.

W środę (11 luty) zawitał do nas Teatr Qufer z przedstawieniem Baśń tysiąca i jednej i nocy. Dzieci były bardzo skupione, oczarowane piękną scenografią i barwnymi kukiełkami. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu przez dzieci. Na zakończenie Maluchy nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

W czwartek (12 luty) w rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy II wraz z wychowawcami i zabrały pozostałe dzieci i pracowników na Wielką wyprawę. Wśród gości na widowni zasiadła Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Pani Katarzyna Weremko. Wszyscy byli oczarowani profesjonalizmem gry aktorskiej oraz przygotowaną scenografią. Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na ogród zimowy, gdyż tego dnia czworo naszych Maluchów obchodziło swoje rodzinki. Był więc tort, prezenty, zabawa, a że tego dnia był to również Tłusty Czwartek nie zabrakło pączków i faworków przygotowanych przez nasze kochane Panie kucharki.

Ferie 2015 uznaliśmy za zakończone. Z radością i ochotą Nasi Podopieczni wrócili do swoich szkół i przedszkoli.