Początek zabawy sylwestrowej

Najlepsze, najbardziej kolorowe i najradośniejsze zabawy sylwestrowe są właśnie w Korczaku. Nie trwają co prawda do północy, ale maluchom to nie przeszkadza, bo mogą tańczyć, śpiewać, śmiać się i przebierać do woli.

wręczanie prezentów przez Mikołaja

Wigilia 2016. Jak zwykle niezapomniana. Jak zwykle pełna radości. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedziliście, bo bez Was nie byłoby tak wesoło i wzruszająco.

Dziękujemy za przybycie przedstawicielom Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego oraz Szpitala Dziecięcego przy ul.Polanki, a także ks.Proboszczowi Mirosławowi Parackiemu oraz ks.Pawłowi Borkowskiemu, którzy zadbali o duchowe tło naszego spotkania.

Dziękujemy za przyjazd rodzinom zastępczym, za to, że pozwalacie przyglądać się, jak rosną nasze-Wasze dzieci, że przyjeżdżacie pochwalić się ich zdolnościami, osiągnięciami. Dziękujemy wszystkim naszym Kochanym Wolontariuszom, za Wasze wsparcie i codzienną obecność przy Dzieciach.

Dziękujemy również tym, którzy zadbali o to, by dzieci mogły otrzymać przepiękne upominki.

 

wspólne dekorowanie pierniczków

W grudniu 2016 roku Dom Korczaka odwiedziła również firma City Pro, której pracownicy wspólnie z naszymi dziećmi upiekli i pięknie udekorowali świąteczne pierniczki.

Dzieci z opiekunami na lodowisku

W okresie zimowym nasze dzieci często korzystają z zabawy na lodowisku wspólnie z pracownikami placówki, wolontariuszami i rodzinami zaprzyjaźnionymi.

Zajęcia studentów z dziećmi

12 grudnia 2016 r. studenci fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowali dla naszych dzieci festyn z okazji mikołajek.

Kucharz przygotowujący słodki poczęstunek

Z okazji Mikołajek Dom Korczaka odwiedzili również pracownicy Hotelu Novotel Gdańsk Marina, przygotowując dzieciom przepyszny poczęstunek i organizując zabawy stolikowe.

Mikołajki ja zwykle obchodziliśmy imprezowo i prezentowo, bo to dzień pełen radości. A gdy przychodzi Mikołaj, to wszystkie dzieci wstrzymują oddech :)

Dziękujemy za cudowne prezenty Pani Kasi, Ani, Robertowi, Magdzie i ich wspaniałym przyjaciołom!!!

dekoracja podczas apelu

W dniu dzisiejszym wychowawcy i dzieci z grupy II przygotowali przepiękny apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Nie obyło się bez pieśni patriotycznych śpiewanych wspólnie z dziećmi, wierszyków i chwil wzruszeń. Bo gdy maluchy mówią o sprawach ważnych, stają się one jeszcze ważniejsze.

Aktorzy przedstawienia Rzepka

W piątek dzieci i wychowawcy grupy III zaprosili wszystkie osoby chętne do zabawy na przedstawienie "Rzepka". Wspaniałe kostiumy, zaangażowanie aktorów i aplauz widowni sprawiły, że było to niezapomniane popołudnie.

Jeszcze w październiku, dzięki Sport Rebel Gdańsk nasze dzieciaki mogły poczuć niesamowitą atmosferę meczu hokejowego rozgrywanego na żywo. Niezapomniane wrażenia!

Zabawy stolikowe

Sobotnie popołudnie dzieci spędziły ze stypendystami Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Młodzi ludzie zorganizowali dzieciom zabawy, w trakcie których poświęcili im mnóstwo zainteresowania. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku :)