6 stycznia w Święto Trzech Króli dzieci rozpoczęły swoje jasełkowe kolędowanie występem w Parfii pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku, następnie w Parfiii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kielnie, w Parfii Św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu oraz w Parafii Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni. W imieniu naszych małych artystów bardzo dziękujemy Księżom i Parafianom za miłe i ciepłe przyjęcie naszych dzieci.

Grupa Panter przygotowała przepiękne przedstawienie, które wprowadziło nas w nastrój świątecznego oczekiwania.

20 grudnia w naszym Domu odbyło się spotkanie wigilijne. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli Samorządu Województwa, Urzędu Marszałkowskiego,dyrektorów szkół i przedszkoli, sponsorów, wolontariuszy i naszych długoletnich przyjaciół. Dziękujemy Młodzieży z Młodzieżowy Chór "Scherzi Musicali" za przepiękne tło muzyczne, które wprowadziło nas w atmosferę Świąt. Wielkie podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy sprawili ogromną radość dzieciom przygotowując przepiękne, ogromne prezenty.

W sobotę 21 października o godz. 11.00  odbyło się uroczyste otwarcie Ogrodów Korczaka. Mamy teraz piękny ogród, z alejkami, z pachnącymi roślinami i nowymi urządzeniami do zabawy, przystosowanymi dla dzieci poruszających się na wózkach aktywnych. Modernizacja ogrodu stała się możliwa dzięki  Lions Club Gedania Gdańsk, który był głównym pomysłodawcą i realizatorem całego przedsięwzięcia przy zaangażowaniu pozostałych clubów z kraju i zagranicy. Dzieci w podziękowaniu dla "Lionsów" przygotowały przedstawienie "Rzepka". Dziękujemy wszystkim którzy przybyli aby cieszyć się razem z nami nowym ogrodem

15 września 2017r. w  naszym Domu zapanowała wielka radość. Dzięki środkom przekazanym przez Samorząd Województwa Pomorskiego mogliśmy zakupić samochód taki o jakim dzieci marzyły. Mamy teraz piękne i nowe auto w którym są bardzo wygodne pojedyncze siedzenia i winda na wózek inwalidzki. Dziękujemy Panu Marszałkowi za troskę o nasze dzieci i za to że możemy teraz wyruszać w dalekie podróże.

W piątek pożegnaliśmy wakacje wycieczką do Ocean Parku do Władysławowa.  To były niezapomniane chwile. Spacerowaliśmy obok rekinów, orek i wielorybów, spotkaliśmy na swojej drodze 34-metrowego płetwala błękitnego. 

Dzieci były zafascynowane wielkością eksponatów, wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za organizacje tej wycieczki.

Dziś w Korczaku wielki najazd Indian:) Grupa Skowronków zorganizowała dla wszystkich świetną imprezę. Nasz ogród przemienił się w wioskę indiańską. Było kolorowo i zabawnie, pełno konkurencji min: polowanie na bizony, wyścig węzy, jazda na mustangach, przeprawa przez Wielki Kanion, Tańce Pow Wow.

Od poniedziałku do soboty kolejna czwórka dzieci wypoczywała w pięknie położonym Bajkowym Zakątku w Guzowym Piecu w województwie warmińsko-mazurskim. Były jazdy na quadach, spotkanie z leśniczym, ognisko, odwiedziny Sanktuarium w Gietrzwałdzie,pyszne jedzonko, kąpiele w basenie i bieganie po lesie. Dzieci wróciły uśmiechnięte i bardzo zadowolone.

Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za sfinansowanie wyjazdu.

Czwartkowy dzień dzieci spędziły  w Zagrodzie Kociewskiej. Było moc atrakcji, karmienie i oswajanie zwierząt, przejażdżki na retro autkach, skoki na wielkiej dmuchanej poduszce sprawiły dzieciom najwięcej radości. Dużo miejsca do biegania i ogromna przestrzeń pozwoliły na wspaniałą zabawę. Na zakończenie były pyszne kiełbaski z grilla.

Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za sfinansowanie kolejnego wakacyjnego wyjazdu.

Cały poniedziałek dzieci spędziły w parku rozrywki w Nowej Holandii. Było moc atrakcji, wielkie zjeżdżalnie, mini zoo, ogromne trampoliny, wspólne pływanie statkiem i rowerami wodnymi. Dzieci odwiedziły dwór Artusa, gdzie mogły poczuć się małymi rycerzami, były także na Wyspie Potworów, gdzie spotkały się oko w oko z dziwnymi prehistorycznymi stworzeniami. 

Wróciły zmęczone ale  bardzo zadowolone:)

Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za biletu wstępu do parku a za autokar przyjaciołom z Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe.

Kolejny wyjazdowy tydzień za nami. W sobotę popołudniu czworo dzieci wróciło z wakacji z Guzowego Pieca na Mazurach. Były spacery po lesie, karmienie zwierząt, wspinanie po drzewach, wizyta w Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Największą frajdą dla dzieci była jazda na quadzie::) Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za sfinansowanie wyjazdu