12 grudnia  odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne. Na tą uroczystość przybyli  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Pani Agnieszka Kapała-Sokalska - Członek Zarządu, Pani Katarzyna Weremko - Dyrektor ROPS i Pani Agnieszka Zabłocka Z-ca Dyrektora ROPS, księdza Proboszcza Mirosława Parackiego, naszych wieloletnich sponsorów i wolontariuszy. Było wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem. Panowała świąteczna, rodzinna atmosfera. Oprawę muzyczną zapewnił nam młodzieżowy chór "Scherzi Musicali" z XIX LO.  Wspaniałe prezenty rozdał Mikołaj ze swoim pomocnikiem Elfem.

Grupa Raczków przygotowała piękne przedstawienie o świętym Mikołaju. Była cudowna scenofgrafia i przepiękna gra aktorska. Dzieci były jak zaczarowane. Opowieść ta przeniosła nas w zaczarowany świat .... Magia Świat trwa.

Z okazji Mikołajek w niedziele 2 grudnia jak co roku odwiedzili nas "Mikołaje na motocyklach" obdarowując dzieci prezentami. Dziękujemy Trójmiejskiemu Stowarzyszeniu Motocyklowemu za pamięć:)

6 grudnia Fundacja Child & Family zorganizowała wspaniałą imprezę mikołajkową. Były tańce, konkursy, zabawy z Clownem, pokaz baniek oraz   św. Mikołaj z prezentami.

Święta Bożego Narodzenia wprawdzie dopiero za dwa miesiące, ale są ludzie, którzy o nich pamiętają wcześniej. Chcemy pochwalić się bliższą znajomością z takimi "Mikołajami", którzy pragną wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które ten szczególny czas spędzają w domach dziecka. Mikołaje nasi to osoby tworzące grupę "Darzyć uśmiechem". Jest to organizacja charytatywna, której siedziba znajduje się w Rotterdamie, a która zrzesza ludzi o Wielkich Sercach. Ich misją jest pomoc dzieciom z domów dziecka w Polsce. Wiadomo, że Mikołaj potrzebuje czasu na zrobienie i zapakowanie prezentów dla wszystkich dzieci, tak i nasi Mikołaje rozpoczęli już przygotowania świąteczne. W tym roku Dom im. J. Korczaka znalazł się na liście placówek, którym grupa "Darzyć uśmiechem" przygotują upominki.

Wszystkie osoby, którzy bliżej pragną poznać tę organizację zapraszamy na ich stronę na Facebooku

https://www.facebook.com/darzycusmiechem/

Niech Duch Świąt Bożego Narodzenia zawita również w Waszych Domach i Sercach. Wszystkie osoby, które chcą umilić Naszym Dzieciom ten czas, przygotować dla nich jakąś niespodziankę zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy zawsze otwarci na każdą sugestię, formę aktywności. Jeśli chcecie pomóc, a nie macie pomysłu jak, również kontaktujcie się z nami. Wierzymy, że razem uda nam się wprowadzić Magię Świąt do Domu Korczaka.

W piątek na pożegnanie lata i wakacji Gdańska Fundacja Korczaka "Kochaj i dawaj przykład' zorganizowała wycieczkę do Parku Rozrywki w Grudziądzu. Wycieczka była rewelacyjna, dzieci wróciły zachwycone. Zwiedziły min: mini zoo z milusińskimi zwierzakami, podziwiały prehistoryczny park z dinozaurami przeżyły niesamowitą przygodę w miasteczku westernowym rodem z Dzikiego Zachodu oraz przez chwilę przeniosły się w świat bajek podziwiając swoich baśniowych bohaterów, zwiedzając chatkę na kurzej łapce i mieszkanko krasnoludków.
Dziękujemy wolontariuszom za udział w wycieczce i za wsparcie wakacyjne:):

27 sierpnia w Domu odbyło się kolejne wielkie świętowanie. Gdańska Fundacja Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" zakupiła nowy 9 osobowy samochód marki FORD TRANSIT do przewozu naszych dzieci. Dzięki akcji Radio Gdańsk S.A.,po której słuchacze wpłacali środki finansowe na zakup samochodu, dofinansowaniu z Fundacja Grupy PERN,  środkom własnym Fundacji, a także wielkiej zbiórce nakrętek, udało się zrealizować tak wielki cel. Wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia w imieniu dzieci  bardzo serdecznie dziękujemy:):)

Dzięki gościnności właściciela sieci hoteli Dobry Hotel - Panu Leszkowi Mięczkowskiemu ośmioro dzieci wraz z wychowawcami spędziło 7 dni w Krakowie
w hotelu Unicus. Bardzo dziękujemy za troskliwą opiekę i organizację wycieczek. Zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa, Muzeum Figur Woskowych, Klockolandię, krakowskie Zoo,  Wawel. Dzieci odwiedziły  Smoka, spacerowały po krakowskim Rynku, miały przejażdżkę Meleksem po Krakowie , a także płynęły stateczkiem podziwiając piękne okolice.

Dziękujemy również Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za zapewnienie transportu do i z Krakowa, a firmie kurierskiej UPS za dostarczenie i odebranie  walizek:):)

 

Dwa tygodnie wakacji już za nami.  Dzieci codziennie wędrują po okolicy zdobywając swoje własne szczyty, poznając okolice oraz zwiedzając muzea. Ostatnio wdrapały się na Górę Gradową skąd rozlega się piękny widok na panoramę Gdańska. Odwiedziły Muzeum Bursztynu, Muzeum Etnograficzne, Narodowe Muzeum Morskie oraz Sołdka. Były w Zoo i spacerowały po Starówce.

III tura wyprawy do Zakopanego już za nami. Tym razem dzieci dzielnie pokonały szlak nad Morskie Oko, były na spływie Dunajcem, wjechały kolejką na Gubałówkę, spacerowały po Krupówkach, jechały wyciągiem krzesełkowym, odwiedziły Sanktuarium na Krzeptówkach i Kościólek na Wiktorówce oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Za wszystkie atrakcje dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład", a właścicielowi sieci hoteli Dobry Hotel Mięczkowski Sp.Komandytowa za możliwość spędzenia czasu w Hotelu Aquarion w Zakopanem.

W piątek odbył się festyn rodzinny w ogrodzie Domu dla naszych dzieci i dzieci z rodzin zastępczych Dziękujemy rodzinkom za przyjazd i miło spędzony czas na zabawie, wolontariuszom za ich obecność i pomoc, naszym przyjaciołom z Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe za bony podarunkowe do Decathlon-u oraz za przejażdżki motorowe, a Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za oprawę muzyczna i prowadzącego zabawę - "clowna Olafa".

W czwartkowe przedpołudnie dzięki zaangażowaniu młodzieży klasy II B z II Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska przy współudziale naszych wychowawców 17 dzieci mogło iść na spacer.  Dziękujemy młodzieży i wychowawczyni Pani Ewie Marzjan-Jeleńskiej za ten wspaniały gest dobroci.