Dom im. J. Korczaka RPOT wraz z Gdańską Fundacją Korczaka Kochaj i dawaj przykład zorganizował 14 czerwca 2015r. festyn z okazji Dnia Dziecka.

Impreza, w której uczestniczyły Nasze dzieci, pracownicy, wolontariusze oraz rodziny zastępcze odbyła się na ogrodzie placówki. Pogoda dopisała, a moc atrakcji jakie wspólnie zorganizowaliśmy wypełniło nasz czas po brzegi. Dzięki dwóm konferansjerom: Andrzejowi i Adamowi Stawickim ogród wypełnił się muzyką i śmiechem dzieci oraz dorosłych, którzy uczestniczyli w zorganizowanych zabawach i konkursach. Dzieci mogły również swobodnie bawić się korzystając ze sprzętów znajdujących się na ogrodzie Domu (huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, statek itp.) oraz ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, która pojawiła się na naszym terenie dzięki uprzejmości firmy LUMIŚ. W trakcie festynu do wózków aktywnych dzieci zostały zamontowane nowe, kolorowe osłony. Osłony te nieodpłatnie wykonała firma Pana Piotra Weinera - superosłony.pl. Kolejna duża atrakcja jaka czekała na wszystkich to motory. Nasi wieloletni przyjaciele Trójmiejskie Stowarzyszenie Motorowe, którzy co roku jako mikołajowie na motorach odwiedzają nas z prezentami w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, przyjechali z nowymi atrakcjami swoimi motorami. Wszystkie chętne osoby mogły usiąść na motorze oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Niektóre dzieci mogły nawet przejechać się kawałek po terenie placówki. Członkowie Stowarzyszenia Motorowego nie przyjechali z pustymi rękoma, mieli dla dzieci watę cukrową oraz kolorową granitę w różnych smakach. W trakcie festynu można było zjeść smaczne dania z grilla i sałatki, które wykonała dla nas firma cateringowa HBJ s.c oraz ciasta zakupione przez nas oraz wykonane samodzielnie przez jedną z naszych matek zastępczych panią Justynę Wierczyńską.
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Nasz Dzień Dziecka: zarówno gościom, jak i przyjaciołom, którzy pomogli nam uatrakcyjnić ten dzień wszystkim uczestnikom.